Генератори

Як правильно вибрати електрогенератор

Генератором називається пристрій для вироблення електричного струму, і використовуються як пересувні джерела. Така річ є актуальною і затребуваною для виконання робіт, для яких немає можливості підключитися до постійного джерела електроенергії. У побуті генератори застосовуються, як правило, як запасні джерела живлення на дачі, в приватних будинках, гаражах. А так же при приватному будівництві, в тих випадках, коли немає постійного джерела струму.

Працюють такі пристрої на дизельному паливі і бензині. Принцип роботи бензинового генератора, схожий на принцип роботи дизельного, а в основі лежить принцип роботи двигуна внутрішнього згорання, який по осі з'єднаний з електрогенератором і встановлений з закріпленням на рамі. Випускають бензогенератори потужністю від 0,6кВА до 15кВА. Більш потужні бензинові генератори не випускаються з тієї причини, що витрата не економічний, і набагато менший моторесурс, ніж у дизельних генераторів. Але ціни на бензинові генератори, набагато менше, тому вони більш затребувані.

Щоб уникнути перегріву двигуна бензиновий генератор не повинен працювати більше 8 годин через системи повітряного охолодження. Якщо під час виконання робіт, задіяність бензогенератора буде більше 8 годин, то в таких випадках потрібно вибирати дизельний, тому що у багатьох дизельних генераторів є рідинна система охолодження для двигуна.

Перш, ніж генератор бензиновий купити, потрібно визначитися з тим, яка потужність потрібна користувачеві. Тут необхідно враховувати всі фактори: тип і характер навантаження, потужність споживачів, пускові струми і режим роботи такого генератора. У цьому випадку необхідна консультація фахівця, так як, не маючи спеціальних знань можна щось не врахувати, пропустити, і бажаний ефект буде відсутній.

При виборі генератора потрібно знати, як він буде працювати. Якщо бензогенератор буде працювати в посиленому режимі, то бажано купувати професійне обладнання. Якщо генератор буде використовуватися рідко, з невеликими навантаженнями, то покупка недорого бензогенератора буде виправданою. Тільки сам покупець повинен керуватися своїми потребами, купуючи генератор.

Від якості матеріалів і збірки буде залежати довговічність і надійність такого апарату. Вибирати бензогенератор потрібно з оригінальним двигуном і від відомих виробників. Компанії Honda, Yamaha є лідерами у виробництві бензинових генераторів і зарекомендували себе, за кілька десятиліть, тільки з позитивного боку, виходячи з хорошої якості і відмінних, оригінальних двигунів.

Моторесурс генератора - це безпосередньо час роботи генератора до першого капітального ремонту. У недорогих, бюджетних моделей моторесурс становить приблизно 500 годин. Дорожчі моделі «виходжують» до 1500 годин. А дорогі фірмові моделі можуть працювати до 3000 мотогодин, перш, ніж потраплять на капремонт.

Як правило, бензогенератори випускаються просто на рамі без звукозахисних кожуха. Але деякі виробники обладнують такими кожухами генератори. Звичайно, такі моделі набагато дорожче, але переваги такого генератора очевидні: вони не бояться атмосферних явищ і не створюють сильного шуму для прилеглих житлових будинків.

Інверторні електрогенератори - це поліпшені моделі бензинових генераторів, які мають явні переваги в порівнянні з простими бензогенераторов. Виробляється ними електроенергія більш високоякісна і дозволяє проводити підключення об'єктів, для яких якість електроструму, є головним для їх роботи. Це і медичне обладнання та чутлива електроніка. Шумозахист у таких генераторів забезпечується подвійним кожухом. Вага инверторного генератора значно менше через відсутність маховика. Спожите кількість паливо, його мала витрата забезпечується електронною системою запалювання і наявністю авторегулятора оборотів двигуна. Відповідно вони безпечні для екології, так як рівень шкідливих викидів максимально знижений.