Електрогенератори, еко енергія

Електрогенератор - прилад, що дозволяє забезпечити електрикою споживачів в умовах, коли немає можливості підключитися до централізованої енергомережі. Крім того, купити електрогенератор в Україні вигідно, якщо підключення буде мати тимчасовий характер - в цьому випадку витрати на покупку пристрою і його подальшу експлуатацію виявляться менше, ніж оплата послуг з підключення до енергомережі. Малогабаритні переносні пристрої затребувані при поїздках на природу, риболовлю, для кемпінгу або дачі, великого корпоративу / пікніка на природі. Ще одна важлива функція електричних генераторів - це використання їх в якості резервного джерела генерації електрики на випадок зникнення (або нестабільну подачу) централізованого енергопостачання. Частота використання електрогенеруючих установок зростає в осінній і зимовий період, коли збільшується навантаження на електромережі та виникають перебої.

Як вибрати електричний генератор: основні параметри

Головний фактор, який впливає на вибір конкретної моделі - як автономний електрогенератор буде використовуватися, для яких цілей, скільки споживачів буде живитися і тривалість безперервної роботи.

вибір потужності

Якщо оцінювати за потужністю електрогенератор, ціна його буде тим вище, чим він буде потужніший. При цьому вибираючи потужність пристрою, важливо визначитися, як він буде використовуватися:
для постійного енергопостачання - необхідно підрахувати потужність енергоспоживання всіх приладів, які будуть включені одночасно плюс передбачити деякий (до 30%) запас;
для аварійного енергопостачання необхідно підсумувати потужність тільки життєво важливих електроприладів, від функціонування яких залежить безпека і населеність будинку (наприклад, якщо встановлено енергозалежний паливний котел і т. д.). В цьому випадку можна трохи заощадити і вибрати модель малої потужності.
При підрахунку потужності слід обов'язково враховувати характер навантаження. При підключенні електродвигунів, холодильників, кондиціонерів та іншої навантаження, що має високу індуктивність, виникатиме великий пусковий струм, який обов'язково необхідно враховувати, щоб не сталося відключення через вийшла перевантаження. Значеннями пускових струмів можна нехтувати, якщо прилади оснащені пристроєм плавного пуску.

Запуск двигуна

Ручний запуск передбачений тільки у малопотужних генераторів, дизельні моделі, особливо які будуть експлуатуватися при низьких температурах, повинні мати стартер. Великим плюсом для аварійних електроагрегатів буде наявність апаратури контролю подачі електроенергії, щоб вони спрацьовували (запускалися) при пропажі промсеті.

Рівень шуму

Важливий параметр, особливо якщо планується встановити електрогенеруючу установку в безпосередній близькості від будинку. Прийнятним показником можна вважати рівень близько 65 дБ, такий електроагрегат можна встановити біля будинку.

варіант виконання

Генератор може бути відкритого типу (все обладнання змонтовано на спеціальній рамі) або закритого (в спеціальному контейнері або кожусі).
Автономні електростанції відкритого типу доступніше за вартістю, але при цьому необхідно забезпечити їх захист від попадання вологи (навіс або закрите приміщення, але при цьому потрібно продумати варіант відведення відпрацьованих газів). Закриті генератори дорожче, але при цьому вони менш гучні і можуть використовуватися під відкритим небом.

Бензиновий генератор

Оптимальне рішення, якщо вам потрібен електрогенератор для дому. Це дуже компактний пристрій відносно невелику вагу, переносні моделі невеликої потужності можна без проблем перевозити в багажнику машини. З інших переваг слід відзначити:
низький рівень шуму - у сучасних зразків вихлопна труба має особливу конструкцію, яка дозволяє придушити звук вихлопу. Ще один фактор, що дозволяє знизити рівень шуму - це установка особливого кожуха, що в комплексі дозволяє встановити бензиновий побутової електрогенератор дуже близько до будинку;
робота при низьких температурах - бензиновий електроагрегат легко запускається навіть при -15С. У нас в інтернет-магазині можна купити електрогенератор для дому, який адаптований для роботи при дуже низьких температурах.

Важлива перевага, яким володіє бензиновий побутової генератор електроенергії - ціна найнижча в порівнянні з іншими типами електрогенеруючих апаратів.

Якщо говорити про недоліки, то бензинові блоки живлення відносно малопотужні, в основному - це моделі потужністю до 5 кВт, оснащені двотактним двигуном. У нас представлені і промислові зразки - до 10 кВт, на яких встановлені чотиритактні двигуни, для збільшення часу безперервного функціонування вони можуть мати примусове водяне охолодження. Крім того, бензин - найдорожче паливо, тому собівартість електроенергії буде найбільша. Ще один фактор, який необхідно враховувати - бензинова електрогенеруюча установка потребує техобслуговування вже після 100 годин роботи.

Дизельний генератор

Це дуже потужні моделі, які використовуються в промислових цілях, а також для енергозабезпечення великих заміських котеджів або дач. Купити електричний генератор з дизельним приводом доцільно, якщо сумарна потужність всіх споживачів перевищує 5 кВт. Інші достоїнства дизельних електроагрегатів:
великий вибір трифазних моделей великої потужності, які використовуються на промислових об'єктах;
великий час безперервної роботи: деякі агрегати розраховані на практично безперервне функціонування. Крім того, слід зазначити і досить великий термін між техобслуговуваннями, він може складати до 500 годин, капремонт потрібно після 20 тисяч годин експлуатації;
це найбільш пожежобезпечні побутові електрогенератори, так як дизельне паливо має найменшу воспламеняемостью в порівнянні з іншими видами палива.

газовий генератор

Якщо підключити його до магістралі подачі газу, то це буде самий автономний електричний генератор, адже немає необхідності відстежувати рівень палива і його регулярно поповнювати. З інших переваг необхідно відзначити:
найменша собівартість електрики в порівнянні з іншими типами генеруючих електроагрегатів;
легкий запуск пристрою незалежно від зовнішньої температури;
термін експлуатації агрегату в середньому на 25% більше, ніж у аналогічних дизельних і бензинових генераторів;
низький рівень шуму.

З недоліків слід виділити складність підключення генератора до газової магістралі (необхідність складання проекту і його узгодження в різних інстанціях), а також висока, в порівнянні з іншими генераторами, вибухонебезпечність. Крім того, вартість працюючих на газу генеруючих електроустановок найвища.

зварювальний генератор

Це особливий вид інструменту, який поєднує дві функції: зварювального апарату і додаткового джерела електрики. Використовуються в будівництві, монтажі та демонтажі. Генератори зварювального типу оснащують як дизельним, так і бензиновим двигуном.

Синхронний або асинхронний генератор

Синхронні двигуни мають обмотку на роторі, більш відома назва - щіткові.

Переваги такого типу генераторів:

  • стабільне значення напруги і струму (стабільна синусоїда) - можна підключати побутову техніку (котел, телевізор, комп'ютер, інше);
  • висока якість струму;
  • довговічна робота синхронних генераторів.
  • недоліки:
  • проходження планових техоглядів з заміною щіток;
  • працюючий охолоджуючий вентилятор втягує пил всередину;
  • робота щіток створює радіоперешкоди.

Асинхронні бензинові мотори не містять обмотку на роторі, щіток немає, намагніченість ротора передається без контакту. Таким чином, асинхронні двигуни називають бесщеточними.

переваги:

  • на такому генераторі не потрібно міняти щітки;
  • несприйнятливий до коротких замикань;
  • захист від пилу і вологи.

недоліки:

  • низька якість струму;
  • нестабільна напруга ± 10% (не можна підключати побутову техніку).

Купити електрогенератор в інтернет-магазині Альцест: оптимальне поєднання ціни та якості

В інтернет-магазині Альцест можна підібрати автономний електрогенератор, ціна якого буде оптимально відповідати його характеристикам. У нас можна купити побутової електрогенератор - дуже маленький і компактний, або підібрати промисловий варіант, для підвищення мобільності установка може бути забезпечена колесами.
Ми співпрацюємо тільки з перевіреними виробниками, вся представлена у нас апаратура має всі необхідні сертифікати та дозволи для експлуатації на території України і забезпечена гарантією від виробника.

(*)